CHP Genel Başkan Vekili Özgür Özel

“En güçlü olduğun an, en mütevazı olman gereken andır.”

 

Ankara gezimizin son günü olan 5 Nisan Perşembe gününün 2. Görüşmesini, CHP Genel Başkan Vekili Sayın Özgür Özel ile gerçekleştirdik. Sohbetimiz kısa olmasına rağmen, Özgür Bey’in samimi kişiliği ve sayesinde edindiğimiz faydalı bilgiler ile harika bir görüşme gerçekleştirmiş olduk.

Liderimiz konuşmasına, Manisa doğumlu olduğunu, lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde tamamladığını söyleyerek başladı. “Bütün yatılı okullarda ilk gece herkes ağlar, ikinci gece ağlamayan lider olur.”“Kırılmayacak kadar esnek, yakmayacak kadar dik olmak lazım.” Sözleri ile öğütlerde bulundu bize Özgür Bey. Eczacılığa başlamadan önce 3 yıl ticaret yapmış. Eczacılığa başladığında da Türk Eczacılar Birliği’nin yönetim kuruluna girmiş. Sonrasında da siyasete davet edilince teklifi kabul etmiş. Şans, çalışma ve doğru yerde bulunma üçlüsünün öneminden çokça bahsetti sohbetimizde. İyi bir siyasetçi olmak için; dijital altyapıya sahip olmanın, sabırlı, çalışkan ve üretken bir kişiliğe sahip olmanın, yenilgilerden bıkmamanın gerekliliğinden söz etti. Aynı zamanda, kendine inanmayan kimsenin başkalarını da inandıramayacağını vurguladı. Türkiye’de iyi bir siyasetçi olmanın insan biriktirmeyi başarmaktan geçtiğinden de bahsetti. “Güçlü bir siyaset için başkalarının akıllarında da ihtiyaç var.” “Kafanızda kazanmadığınız hiçbir maçı sahada kazanamazsınız.”

Diğer görüşmelerimizle kıyaslandığında, bu görüşmemiz Özgür Bey’in yoğun programından dolayı daha kısa sürse de Özgür Bey’in samimiyeti ile oldukça keyifli ve anlattıkları ile oldukça bilgi dolu bir görüşmeydi. Sohbetimizin yanı sıra meclisi görme şansı bularak ekipçe farklı bir deneyim daha kazanmış olduk. Güzel sohbeti için Özgür Bey’e tekrardan teşekkür ederiz.

Yazar: İrem Karacan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir