Hepsiburada Operasyon Merkezi Başkanı Taner Timirci

“Doğru yolda ilerlendiği sürece rekabet korkusuna yer olmuyor.”

20 Kasım gününde Hepsiburada Operasyon Merkezi Başkanı Taner Timirci ile görüşmek için sabah erkenden yola çıktık. Oraya vardığımızda kendisi bizi samimiyetle karşılayıp ilk önce Hepsiburada’dan bahsetti.

Müşteri memnuniyetini hep birinci sırada tutan Hepsiburada, çok önemli olan ürün teslimat sistemi noktasında birçok yenilik gerçekleştirmiş. Hepsijet ile sipariş edilen ürünlerin hem daha güvenli, hem de daha hızlı teslim edilmesini sağlıyorlarmış, ayrıca diğer kargo şirketleriyle de Türkiye’nin her şehrine 2-3 günde ulaşacak bir lojistik altyapıları varmış. Bununla birlikte kendi hayat hikayesini de bize aktaran Timirci, P&G, Reckitt Benckiser ve Evyap gibi dev firmalarda yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere yoğun bir şekilde çalışmış. Bu noktada yurt dışı deneyiminin gayet faydalı olduğunu, bize daha farklı değerler katacağını kendisinden duymuş olduk. Her yeni sorumluluğu korkulacak bir şey olarak değil, yeni bir öğrenme fırsatı olarak gören Timirci, iyi bir işi yönetebilmenin iyi bir ekibe bağlı olduğunu vurgularken, iş dünyasında aldığı kararların daha çok verilere dayandığını, kısmen de duygularından destek aldığını belirtti. İş dünyasında zamanlamanın çok kritik olduğunu da kendisinden öğrenmiş olduk. 

Görüşmeden sonra operasyon merkezini gezme fırsatımız da vardı. Çalışanların sıcak bir ofis ortamına sahip olduğu merkez 100 milyon liralık yatırımla kurulmuş ve 250 bin çeşit ürüne ev sahipliği yapıyor. Devasa bir depoda 16 kameralı ürün bandı, mobil barkod okuyucular ve forkliftler ile birlikte hazırlanan siparişler anında ulaşım araçlarına veriliyordu. O atmosfere şahit olabilmek benim için ufuk açıcı bir tecrübe oldu.

Hepsiburada ve Taner Timirci’ye bu çok öğretici ve eğlenceli görüşme için teşekkür ederiz.

Hazırlayan: Bilal Nazif Üzüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir